Voor de aanschaf van lesmateriaal voor een School van jonge gevangenen in Malawi

Doel Caritascollecte 7 januari  2018

Malawi is een van de armste landen van de wereld: 52% van de bevolking leeft onder de armoedegrens en de gemiddelde levensverwachting is niet hoog. In de gevangenis van Lilongwe in Malawi is door een bijdrage van de Vastenaktie enkele jaren geleden een school gebouwd. Veel van de jonge gevangenen hebben geen lagere school gehad en vervallen, omdat zij geen “achtergrond” hebben, meestal weer in de criminaliteit als ze in vrijheid zijn.
Het was een groot succes, want niet alleen in Lilongwe maar ook in Mzuzu, Mzimba en Zomba konden klaslokalen gebouwd worden. De lessen worden o.a. gegeven door onderwijzers die zelf gevangen zitten. Er zijn goede resultaten, want buiten de lagere school wordt er ook onderwijs gegeven op middelbaar niveau. Voor sommigen zou zelfs de Universiteit in zicht komen!
Pater Piet van Hulten uit Prinsenbeek is een van de initiatiefnemers geweest van de bouw van deze scholen en hij is nog steeds erg enthousiast over dit werk in Malawi.

Copyright © 2013 - 2016. All Rights Reserved.